Workshop

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHned od začátku bych rád zdůraznil, že při fotografování preferuji především “lidský” přístup na místo používání odborných termínů, biflování se pravidel atd. V podstatě vše, co jsem se naučil, pochází z praxe, nikoliv ze studování nebo načítání různých pouček. Nemám čas ztrácet čas učením se pravidel, které nepotřebuji a raději jdu přímo za výsledkem. Což je možná občas zdlouhavější cesta, ale daleko zábavnější! Rád bych vám předal to, co jsem se za šest let focení naučil především praxí a pomohl vám tak pochopit fotografii a všem kolem ní nenásilnou formou.

Na workshopu na vás nevychrlím spoustu informací s očekáváním, že si je zapamatuje. Celý workshop je pojatý velmi individuálně s důrazem na vysvětlení pojmů tak, abyste je snadno pochopili. Tedy především názornou ukázkou v praxi. Proto nechci dělat skupinové workshopy. Každý workshop bude pouze pro jednotlivce a jeho délka bude v rozmezí 3-4 intezivních hodin v exteriéru, kde si názorně ukážeme vše v praxi.

 

Témata workshopu:

– základní pojmy “expozice, čas, clona, iso, ohnisko, vyvážení bílé”

– základní nastavení fotoaparátu pro různé žánry fotografie

– základy kompozice

– práce se světlem/bleskem

– základy sportovní fotografie, krajiny, portrétu a produktové fotografie

Cena  . . . . . 3.000Kč/3hod

 

Volitelná témata:

– práce s Photoshopem (ovládací nástroje, retuš, koláž, práce s vrstvami)

Cena  . . . . .  1.000kč/1hod 

– práce s Lightroomem (knihovny, práce s fotografií, export)

Cena  . . . . .  1.000kč/1hod 

 

Témata budu samozřejmě měnit podle vašich znalostí a podle toho, na co se chcete zaměřit. Proto prosím o zaslání e-mailu s popisem, na co byste se rádi zaměřili a především, co si z workshopu chcete odnést. Já vám poté připravím individuální program s termínem a lokalitou, který zašlu ke schválení.

V případě zájmu mi prosím napište e-mail na adresu: kubajsz@gmail.com s vaším jménem, telefonem a stručným popisem, co by vás zajímalo nejvíce. Já se s vámi v co nejkratším čase spojím a dojednáme detaily.

Pro lepší představu o tom, jak by takový workshop mohl vypadat, koukněte na tutoriály, které jsem psal:

http://photo.kubajsz.com/category/tutorialy/

Výběr fotografií za rok 2013:

http://photo.kubajsz.com/showreel-2013/