Instagram kurz – update #01

Ahoj všem,

rád bych Vás touhle formou informoval a různých novinkách, které Instagram zveřejňuje. Pravděpodobně do budoucna udělám i nějaké doplňkové video. Nicméně nedávno jsem si všiml zajímavé novinky, při vytváření Instagram stories.

Jedná se o možnost vložit několik fotografií přes sebe, tedy vrstvit fotografie. V praktické části video kurzu jsem Vám to ukazoval přes možnost „kopírovat fotografie“ z knihovny fotek. Nyní se ale pro tuhle funkci objevilo tlačítko přímo v editoru stories.

Natočil jsem proto tento krátký záběr obrazovky, ze kterého by to mělo být jasné:‍

Video ke stažení zde
Trochu jsem doufal, že se tahle možnost objeví i pro uživatele Androidu, ale co jsem zatím zjišťoval, tak Android tohle ještě neumí. Nicméně v tom vidím docela naději, že by se to časem na Androidech mohlo objevit.

Takže vy, co máte Android, sem tam mrkněte mezi „nástroje“ ve stories editoru, jestli se Vám tam tahle možnost neobjevila. A vy, co máte iOS, tohle berte jako takový zjednodušení, jak si vytvořit proklikávací tlačítko na nový příspěvěk :)

Další novinkou, velmi zásadní, jsou REELS. Na to si pro Vás ale připravím asi doplňkové video. Ve stručnosti chci ale říct, abyste to nepodceňovali a zamysleli se nad obsahem pro Reels. Protože to Instagram dost podporuje a řekl bych, že je to dost podobnému tomu, když se poprvé objevily stories.

děkuji moc za pozornost a přeju hodně štěstí :)

S pozdravem

@kubajszcom