BMW M4 performance

BMW M4 performance

To, že mě baví auta, jsem tu už psal několikrát. Díky focení jsem se už i v pár zajímavých kouskách svezl. No a když mi volali z Bmw.cz, jestli bych neudělal pár fotek nové M4 performance, tak jsem neváhal ani na vteřinu. Váhat jsem začal až chvilku po tom, když mi došlo o jaký jde auto.

Dozvěděl jsem se, že se totiž jedná o limitku 40kusů v téhle výbavě a v ČR jich je navíc jen pár. Což znamená, že se nejedná o zrovna levné auto. Divnej pocit v břichu pak umocnil fakt, že to auto vlastně nemá bejt ani moc hodný. Ba naopak. Tahle potvora totiž má o něco vyšší výkon než klasická M4, tedy nějakých 317kw. Pod kapotou má pořádně zběsilej šestiválec s dvěma turbínama, kolem kterýho je strašně moc karbonovejch výztuh. Když už jsem u toho karbonu, tak ten najdete i na střeše, na zadním křídle, kolem vejfuků a tak na předním lízátku, zrcátkách a co já vím kde ještě.

Takže udržet nadopovanýho němčoura v klidu není prostě jednoduchý. A povím Vám, že když si do něj sednete, tak vám ta pravá noha hodně ztěžkne. A těch věcí, na které si musíte dávat pozor je strašně moc. Největší strach jsem měl z předního nárazníku, respektive lízátka. Auto je fakt nízko a potencionální riziko ulomení karbonové okrasy je fakt velké. Pak je tu taky celková šíře auta, která není zcela běžná. A samozřejmě ten výkon. Bohužel i při nastavení kompletního eko a komfort režimu, je to auto furt zlý a za plynem jde fakt vostře. Naštěstí je tu celkem chytrej systém, kterej to všechno hlídá a nenechá auto ustřelit někam do boku. 

Samozřejmě jsem si vozkoušel i Sport plus řežim, otevřený klapky na vejfukách a nastavení převodovky tak, aby co nejvíc vytáčela rychlosti. Přiznám se, že jsem v tomhle režimu jezdil skoro furt. Protože ten zvuk, kterej z toho pak jde … ach jo. To je prostě nádhera. Jen si člověk musí dávat pozor, aby omylem nepustil plyn někde vedle důchodců nebo válečnejch veteránů. Hrozí pak šok, infarkt nebo to, že začnou skákat do zákopů. Přípomíná to totiž střílení ze samopalu.

No ale zpět k tomu půjčení. Jelikož šlo fakt o unikátní kousek, neměl jsem moc času si ho užít. I když teda … Auto jsem dostal v pátek podvečer a měl jsem ho celej víkend. Takže Vám asi nemusím popisovat, jak jsem měl rozzářený oči. :) Samozřejmě jsem se chtěl i trochu svézt a tak jsem vyrazil na sever a tam si to pěkně projel. Omrknul jsem místa, který znám a zkusil udělat pár fotek. Byl jsem strašně překvapenej, jak rychle jsem si na to auto zvyk a po pár kilometrech ze mě spadl ten stres, abych autu něco neudělal a začal jsem si to fakt užívat. Nebudu se tu asi rozepisovat nad tím, co všechno to umí, že to má sedačky s dírama na zádech, což je super, protože se pak tak nepotíte, příjemný řízení, parádní rozložení ovládacích prvků atd. 

Co se jízdních vlastností, tak si nejsem jistej, jestli jsem zrovna nejpovolanější to nějak řešit. V těhle autech toho nemám zas tolik najeto a oči jsem měl vytřeštěný celou dobu. Užíval jsem si akcelerace a toho, jak to skvěle drží v zatáčkách. Samozřejmě jsem nejel nikde na plnej plyn a nezkoušel jsem ani vypnout kontrolu trakce. Toho jsem se fakt bál. Ale vlastně i bez toho to byl velkej adrenalin. Jediný, co je divný, je že si Vás začnou fotit lidi, otáčet se za Vámi atd. Teda ne za Vámi, ale za tím autem. Na to ve svém lidovém vozu nejsem uplně zvyklej.

Tenhle víkend jsem si prostě náramně užil a při vracení jsem jen zamáčknul slzu. Protože mi došlo, že se v něčem takovým jen tak zas nesvezu. Navíc vidina, že by si na to člověk ušetřil z normálního platu je taky celkem mizivá… Nicméně beru to motivačně, připínám si tohle auto na nástěnku a dycky, až se budu cejtit unavenej a budu línej přidat nějakou fotku na IG nebo odpovědět na nějakej mail, vzpomenu si na tohle a řeknu si, že fňukáním a odkládáním si na něj asi jen tak nevydělám :)