DestinaCZe 2018

DestinaCZe 2018

Že nevíte, co to znamená to DestinaCZe? Nehledejte za tím vědu. Pod projektem „Česko, země příběhů“ se každoročně koná taková soutěž o ty nejzajímavější destinace v ČR. A letos jsme se do toho s Marťou lehce přimotali.

A dostali jsme takovej docela příjemnej úkol. Podívat se na devět finalistů pro rok 2018. Pořádně ty lokality vočíhnout a přivézt nějaký pěkný fotky, popřípadě videa. Musím přiznat, že to byl náš první takhle velkej projekt a zároveň i velkej závazek. Ale po první lokalitě z nás spadla nervozita a všechna ta skvělá místa jsme si užili a pevně věřím, že se povedlo nasbírat i super materiál. Kdyby Vás nebavilo číst dále, tak můžete mrknout jen na video, ale to byste se ošidili o fotky, které na vás níže čekají :)

No ale zpět k DestinaCZe 2018. Letos se soutěžilo ve třech kategoriích:

  1. Česko jede
  2. ČS 100
  3. Trendy a novinky

A v těch kategoriích byli následující finalisté:

  1. Cyklostezka Ohře, Singltrek pod Smrkem, Stezka podél Lužnice
  2. Letohrádek sv. Vojtěch, Brněnské vilové kvarteto, Loosovy interiéry v Plzni
  3. Pustevny – horní stanice lanovky, Nový Jarošovský pivovar, Stezka korunami stromů Krkonoše

Loosovy interiéry v Plzni

První lokalitou, kterou jsme navštívili byly Loosovy Interiéry v Plzni. Přiznám se, že jsme s Marťou spíš na to chození po horách, než po památkách atd. Takže tenhle druh „turistiky“ je pro nás celkem nový. Nicméně v Loosových interiérech jsme dostali skvělou přednášku o panu Loosovi a celková prohlídka interiérů byla opravdu parádní a skvěle nás vtáhla do doby před 100 lety. A já vám vždy pod každým odstavečkem k dané lokalitě ukážu fotky, které jsem tam nasbíral. Myslím, že Vám stejně řeknou více než můj slovní popis. :)


Letohrádek sv. Vojtěch

Hned po Loosových interiérech jsme se vydali směr vesnička Počátky, u které leží prvorepublikový Letohrádek sv. Vojtěch. Krásné místo, s obrovskou zahradou, kde můžete nakrmit kozy, omrknout daňky, projít se a nebo se podívat do Muzea pohádky Popelka. Sám letohrádek je pak vkusně rekonstruovaný a když do něj vejdete, tak se vrátíte v čase. Interiér opravdu nádherný a jednotlivé pokoje mají každý svého ducha (doufám, že ne doslova) :)


Stezka podél Lužnice

Třetí lokalitou, kterou jsme navštívili, byla Stezka podél Lužnice. Zde jsme konečně strávili čas více aktivně. A to konkrétně na kolech. Dost možná právě proto zde vzniklo méně fotek a videí, protože jsme se tak trochu tou jízdou na kole nechali unést. V okolí je strašně moc rybníčků, různých hrází, kamených mostů a vyhlídek. A osobně si myslím, že jeden den na tuhle lokalitu je prostě málo.


Stezka korunami stromů Krkonoše

Pokračovali jsme Stezkou korunami stromů Krkonoše. Tato stezka vedoucí nad koruny stromů byla postavena minulý rok a stává se velmi oblíbenou atrakci při cestě do Krkonoš. Pod stezkou najdete jeskyni, kde je skvěle vysvětleno, jak to funguje pod zemí. Z jeskyně se pak dostanete až nad koruny stromů a dolů si to můžete střihnout tobogánem. No prostě na celý den máte o zábavu postaráno.


Singltrek pod Smrkem

Pak jsme si to přifrčeli na Singltrek pod Smrkem, kde to oba moc dobře známe. Singltrek tu už je poměrně dlouho, ale Tomáš Kvasnička společně s Lesy ČR se o tenhle ráj pro bikery skvěle stará a tak je zaručené to, že ze singlu budete vždy odjíždět, takříkajíc, s rohlíkem od ucha k uchu. Výhodou je, že si tu na kole zajezdí opravdu každý. Zkušený biker či začínající cyklista.


Cyklostezka Ohře

No a když jsme měli ta kola zajetá, tak jsme si další den dali na Cyklostezce Ohře. Tato cyklostezka začíná na západě Čech a vede až k Litoměřicím. My jsme si ale řekli, že si užijeme úsek kolem městěčka Loket, kde je mimojiné i krásný hrad Loket. Takže krom aktivně stráveného dne si zde můžete dát i nějakou tu kulturu či si skvěle zafotit.


Nový Jarošovský pivovar

A naposled jsme si nechali lokality na Moravě. Tou první, co jsme zde navštívili, byl Nový Jarošovský pivovar. No co Vám budu povídat. Těšil jsem se sem. Můžete tu omrknout, jak se takové pivo vaří, můžete si zkusit nalepit vlastní etiketu na láhev a pak si samozřejmě nějaké to pivko odnést domů. Můj favorit bylo tmavé pívo. Jo, to mi fakt chutnalo … 


Brněnské vilové kvarteto

Po pivovaru jsme si dali řádnou dávku kultury v podobě prohlídky Brněnského vilového kvarteta. Zde jsem se trochu bál, že nebudu mít co fotit. Nakonec z této lokality vzniklo nejvíce fotek, protože každá z těch vil je naprosto jiná a každá toho má strašně moc co ukázat. Opravdu velký zážitek.


Pustevny – horní stanice lanovky

Poslední lokalitou pak byly Pustevny. Konkrétně nově postavená horní stanice lanovky. K této stanici přibude ještě zcela nová lanovka a do budoucna zde možná ještě vyroste i stezka korunami stromů. Nicméně stanice sama o sobě je krásně udělaná, moderní a zároveň skvěle zapadá do celé lokality. Ze stanice se pak můžete vydat třeba na procházku k Radegastu či po hřebenu až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje. 

Kdybych se měl rozepisovat o každé lokalitě více detailněji, tak to dá spíš na knížku a tak doufám, že fotky a videa budou dostačující. Nebudu Vám říkat svého favorita, abych Vás zbytečně neovlivňoval :) Ale Vy určitě nezapomeňte dát svůj hlas na této adrese: ceskozemepribehu.cz/destinacze čím se zároveň přihlásite do soutěže, kde můžete vyhrát například pobyt na Letohrádku sv. Vojtěcha (což budu výherci fakt závidět). No a já doufám, že se Vám naše cestování a materiál, co jsme nasbírali, líbil a budu Vám držet palce v soutěži. ;)

 

Join the discussion

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..