Fotoden s Janem Svobodou

Fotoden s Janem Svobodou

Jak začít? Přemýšlím, jak si u Vás obhájit to, že jsem si šel poslechnout rady jiného fotografa. Ale ono vlastně není co obhajovat. Osobně si myslím, že typů, stylů, možností a cest jak dosáhnout vámi zamýšlené fotografie, je nekonečno. A proto je dobré čerpat zkušenosti a inspirace od ostatních. Zejména pak, když se jedná ty nejlepší ve svém oboru.

525c8643-editA to byl důvod proč jsem si zaplatil jednodenní workshop od Jana Svobody. Honza je fotograf, kterému tvoří většinu portfolia fotky krásných holek ve výborném a hlavně přirozeném prostředí. A přesně na to byl i zaměřený výše zmíněný workshop. Tedy na glamour. Potažmo vše co k tomu patří: nastavení foťáku, práci s modelkami, pozy, svícení atd. Mně osobně nejvíce zajímaly pózy a práce se světlem, respektive práce s přirozeným světlem v kombinaci s dosvícením.

525c9082-editNa workshopu se nás sešlo 10 fotografů a 10 modelek plus Honzovi asistenti. Místem konání byl nádherný pivovar Ferdinand v Benešově u Prahy. Dopoledne jsme si spíše povídali o tom, co a jak dělat a odpolene pak bylo ve znamení focení. Každý fotograf měl k dispozici 4 modelky při čemž na každou dostal cca 1hodinu. Nebudu se rozepisovat o tom, co jsem se dozvěděl a naučil. Trochu doufám, že to z fotek bude poznat :)

525c8973Nicméně nejlepší z celého dne pro mě bylo to, že jsem si skvěle zafotil a odnesl si několik cenných rad a zkušeností, které mi pomohly koukat na fotografii zas trochu jinak. A to je pro mě to nejcennější. Další zkušenosti … Workshop od Honzy mě oslovil na tolik, že jsem se přihlásil do dalšího WS, který bude zaměřen na postprodukci. Konkrétně na retuš a vše kolem toho. Mám totiž zažité určité postupy, o kterých si nejsem jistej, jestli dělám správně a tak si říkám, že by nemuselo být úplně od věci, omrknout postupy někoho jiného. Pokud byste měli zájem se zúčastnit taky, tak pár volných míst prý ještě je. Přihláška je ZDE. A teď už Veronika, Jitka, Jana a Sabina a pivovar Ferdinand :)

Sledujte Honzu na soc. sítích:

web: jansvoboda.com
IG: instagram.com/jan_svoboda_photographer
FB: facebook.com/JanSvoboda.fotograf

Join the discussion

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..