Jak fotím auta

Jak fotím auta

Nedávno se mi dostalo do rukou další zajímavý auto. Mercedes Benz třídy G, který asi není potřeba moc představovat. A kdyby přeci jen někdo nevěděl, tak je to takový to velký, hranatý auto, který projede vším a vyjede všechno.

Letos jsem měl ale tu čest fotit docela zajímavá auta. Dost jich bylo od BMW, třeba M2 – M3 CS – M4 a M4 performance, ale taky normálnější auto jako 520i a teď právě i tohle Géčko. A přiznávám, že mě to baví víc a víc. Nejen to focení, ale taky to, že se díky tomu svezu v takovýhle autech, která by pro mě asi jinak byla celkem nedostupná.

A kdo mě zná, tak ví, že mě auta dycky bavila. A určitě nejsem sám :) Proto jsem si pro Vás připravil video o tom, kde se pokusím Vám říct pár základů a tipů. Pro někoho to budou samozřejmosti, pro někoho to bude třeba něco uplně nového :)

Co se týče techniky focení, tak jsem ve videu zapomněl zmínit jednu důležitou věc. A tou je to, že nepoužívám žádné externí zdroje světla. Kromě slunce teda. Od té doby, co fotím na Sony mně nějak ani nenapadlo si sebou brát blesk a zatím vše zvládám na jednu expozici, se kterou si potom hraju. Práce s bleskem mě vždycky spíš rozčilovala. Bliká si to jak chce, někdo to nebliká vůbec, většinou to vytvoří nějakej nepřirozenej stín atd.

Kdežto když fotím bez světla, tak se můžu plně soustředit na focení, kompozici, můžu daleké lépe vnímat okolí a nemusím se soustředit na to, kam mi míří blesk, jestli není moc silnej, jestli na něj došáhne odpalovač atd. Občas si teda říkám, že bych třeba něco zkusil přiblejsknout, ale naneštěstí téměř pokaždé ten blesk zapomenu doma :) 

Dost bylo ale povídání, níže najdete galerii aut, která jsem letos fotil. Vše je focené na Sony A7rIII a nejčastěji s nasazeným objektivem FE 16-35/2.8 GM a FE 70-200/2.8 GM. Tohle kombo mám nejraději a vím, že mě nikdy nezklame.