Krušné hory exploring

Krušné hory exploring

Měl jsem volnej víkend, tak jsem poprosil šéfy v práci, jestli mi nedaj na pátek volno. To mi dali a já neváhal, naházel do Velara tašku s trochou oblečení, fotovýbavu, leteckou výbavu, nasadil americkej úsměv a vyrazil směr Krušné hory.

Tentokrát sám, bez Marťule. Tý se to bohužel moc nehodilo a na druhou stranu nemůžem bejt furt spolu že jo :) Přemejšlel jsem, jestli nedám nějakej camping někde v přírodě, ale nakonec jsem vyměkl a napsal Tonymu, kterej mi nabídl nocleh u něho na domě. A to jsem ještě netušil, že jeho dům budu mít k dispozici jen pro sebe, protože ho nabízí přes léto na Airbnb a já se trefil do volnýho víkendu. Tak šťastnej jako blecha jsem po přebrání klíčů vyrazil směr Boží dar, omrknout, co si pro mě připravil. No a když jsem to viděl, tak mi spadla čelist. A hned jsem volal Martě, že bohužel nemůžu přijet v sobotu, ale že musím zůstat až do neděle. Protože tenhle bejvák jsem si prostě chtěl užít. No mrkněte na to sami. Jinak dům je k dispozici na pronájem, tak jestli si chcete udělat hezkej víkend, tak vřele doporučuju!

No nebyl jsem tam ale kvůli válení šunek (šunk? Jak je to správně?). Přijel jsem fotit! Přírodu a v přírodě tak trochu Range Rover Velara, který se stal hlavním objektem mého focení v posledních dnech. A že se fotí dobře. Neodmlouvá, na focení mě doveze … No ale o tom až příště. Na Božáku jsem byl už několikrát, vždy ale kvůli závodům a trénování na kole. Takže jsem se pohyboval hlavně na Klínovci. Tentokrát jsem ale chtěl prošmejdit druhou stranu. Párkrát jsem jel z Božáku směr Nejdek a ty louky, lesy, rašeliniště atd. mě nenechaly klidným.

A tak jsem se rychle zbalil a vyrazil na západ Sluníčka. Našel jsem parádní flek na focení auta a tím jsem vlastně strávil zbytek dne. Na druhý den (sobotu) jsem byl domluvenej s místní naplaveninou Víťou, kterej přišel na západ z východu a strašně si to tu zamiloval a začal to tu celý prolejzat. Mrkněte Víťovi na jeho FB stránku Tajemné krušnohoří. Víťa mi tu chtěl ukázat pár míst, opuštěnou štolu atd. Ke všemu má navíc načtenou historii a má k tomu zajímavý info. Díky ti za průvodcovství!

V sobotu večer jsme se ještě jeli mrknout na místní klasiku – opůštěný cínový důl Sausersack (nebo jak se to píše). Bejval to fajn urbex, teď už je to spíš disneyland. Ale i tak se tam dá udělat pár pěkných fotek. Tam jsem se s Víťou rozloučil a jsem zpátky na Božák. Kde jsem se přežral v Radničním sklípku a odkymácel jsem se zpátky na barák. Totálně KO, protože jsem vstával lehce před šestou ranní. Na Primě dávali zrovna Star Wars, který jsem ale nedokoukal (i když možná právě ty mohly za to, že jsem usnul před desátou). No a ráno mě zas čekal budíček v 5:50.

Po zazvonění jsem vystřelil jak střela, páč jsem byl samozřejmě přespalej. Popad cajky a pelášil si to zpět směr Rýžovna a Abertámy. Měl jsem tam v plánu udělat pár fotek na parádní louce. Plán mi vyšel, Sluníčko nedělalo drahoty a vylezlo ve vší počestnosti a udělalo velkou parádu. Já jak byl fotit sám, tak jsem furt běhal od telefonu ke stativu, furt jsem něco šteloval. Povídal si pro sebe a užíval si to, že v okruhu tak 10km nikdo nikde nebyl. Furt jsem se vracel na určitý místa a přemejšlel jsem, jestli jsem vyfotil přesně to, co jsem chtěl. No jestli mě někdo sledoval, tak si musel myslet, že jsem utek z Bohnic.

Pak se zatáhlo a já vyrazil zpátky domů, pobalit věci, zamáčknout slzu a vyrazit směr Praha. Moc se mi nechtělo a tak jsem to vzal trochu oklikou. Směr Chomutov. Cestou padla ale brutální mlha, která mě donutila vyrazit ještě na pár míst, včetně jednoho urbexovýho pokladu. Opuštěnýho areálu, kde je v jedné hale opuštěná lokomotiva. No nebudu Vám lhát. Byl jsem poprděnej až za ušima. Mlha byla hustá tak, že by se nedala ani krájet, foukal vítr, kterej rozburácel volný plechy na střeše, občas bouchly průvanem dveře a do toho bylo jen slyšet, jak kape voda a dopadá na opuštěný stroje. Silnej žážitek. Ale stálo to za to :)

Po objevení lokomotivy jsem měl ale splněno a mohl jsem už fakt dorazit domů. Vejlet to byl epickej. Děkuju přírodě za to, co mi tam ukázala a já si uvědomil, že i u nás jsou místa, která nejsou zničená turisty a návaly lidí, kteří z těch míst vysávají energii. A byl bych fakt rád, kdyby to tak zůstalo. Proto mi nepište prosím o přesný lokality. Nedám vám je :) Není ale těžký je najít, ale musíte se prostě trochu snažit. A když už ta místa objevíte, chovejte se k nim slušně a opouštějte je tak, aby nebylo poznat, že jste tam byli. ;)

Tak to byl můj prodlouženej víkend v Krušnejch horách. A už teď vím, že tam chci zpátky. Co nejdřív. :) Jinak měl jsem sebou svojí A7rII a nejvíc jsem fotil na FE 16-35mm f/2,8 GM, což je objektiv který jsem si nedávno koupil a hodně mě baví. Občas jsem vytáhl ještě FE 55mm f/1,8 ale nebylo to vlastně moc nutný. A na fotky jsem použil svoje presety z Norska, nejvíce pak preset Nottodan. :)

PS: často se mě na instagramu ptáte v čem upravuju fotky, co je to ten preset, co si koupit za foťák atd. A já už na tohle téma udělal hodně videí a dal je na youtube a napsal dost článků. Tak na to mrkněte kdyžtak ;)

A pár fotek z vejšky: