Prodloužený víkend – Šumava a Děčín

Prodloužený víkend – Šumava a Děčín

Prodlouženého víkendu nejde nevyužít. A přesto, že to nevypadalo na parádní počasí, jsme si naplánovali dva výlet. Vlastně víc výletů, ale klasicky jsme měnili plány z hodiny na hodinu.

Nakonec to ale vyšlo na páteční klasiku na Šumavě a nedělní východ Sluníčka na Sněžníku. Nějak nebyl čas objevat nová místa a tak jsme vyrazili na místa, která známe a spíš jsme doufali, že nám bude přát počasí a vyčaruje nějaký neobvyklý pohledy. No a docela to i vyšlo. Na Šumavě jsme mrkli na Chalupskou slať, jelení výběh a stihli jsme i sněžení s parádní mlhou na Horské kvildě. Což bylo super. Cestou zpátky jsme se stavili ještě nakrmit daňky u zámku Blatná a spokojený jsme dorazili dom. Totálně utahaný. Dokonce tak, že jsme celou sobotu prozevlili. :)

V neděli jsme pak chtěli vyrazit spíš na Božák a okolí, ale nakonec zvítězila lenost a možnost se trochu dýl vyspat. Tím myslím, že jsme vstávali až v 5:30 namísto plánovejch 4:45. Stihli jsme východ Sluníčka, dali si kafe v Děčíně a vyrazili očíhnout okolí kolem přehrady Fláje, kde jsem ještě nebyl. Z fotografickýho hlediska jsme už tak úspěšný nebyli. Ale pár záběrů jsme si snad přivezli. A když už jsem u těch záběrů, střihnul jsem i krátký video. Jen tak pro dokreslení atmosféry :)

No a fotky máte zde: