Tip na prodloužený víkend

Tip na prodloužený víkend

Nedávno jsem si udělal prodlouženej víkend a vyrazil jsem s přítelkyní ve čtvrtek po práci směr Rakousko. Hranice jsou konečně otevřený a do Rakouska se teď dostanete s testem a vyplněným vstupním formulářem (více info zde), ale reálně na hranicích vlastně nikdo není. A právě na to otevření jsem se strašně těšil.

A těšil jsem se tak, že jsem šel na jistotu. Takže jsem si udělal takové to svoje kolečko po místech, která znám, ale vím, že mě nikdy nezklamou. Navíc jsem je chtěl ukázat i své polovičce. Kdo mě sleduje déle na Instagramu, tak ví, že v Rakousku jezdím na jedno místo, které nechci prozradit. Respektive nechci ho jen tak napsat do příspěvku a naservírovat ho všem pod nos. Když si lidi něco najdou sami, víc si toho váží. Ale já si zas vážím toho, že jste se dostali až sem a že si tu chcete něco přečíst. Takže když mi slíbíte, že to místo nebudete prozrazovat dál, budete se tam chovat slušně a když tam přijedu, tak mi uděláte taky místo na zaparkování, tak Vám ho povím.

Na tohle místo vede vyhlídková, placená trasa – Loser Panoramastrasse. A přímo zde si musíte koupit tiket, kterej mě teďka stál 10eur, abyste se pak kousek dál dostali přes závoru až nahoru. Ceny se docela mění. Někdy to projedu zadarmo, někdy po mě pak dodatečně chtějí něco navíc za to, že jsem nahoře spal. Pokaždý mi to vyjde tak nějak jinak. Takže tohle berte s rezervou. No a když se pak dostanete nahoru, tak jste v ráji. Kor když tam přijedete ve čtvrtek, jako já. Protože to tam většinou je jen pár aut.

Ty výhledy, klídek, příroda … Ach jo, mám to tam prostě rád. Navíc se můžete pak jít projít právě na Loser a cestou se můžete mrknout třeba na Rakouskou Pravčickou bránu. Doporučuju ale vyrazit hned ráno, než tam dorazí turisti a než to tam začne pražit. My jsme si to ráno obešli a pak jsme vyrazili směr Wolfgangsee. Kde je naprosto geniální voda. Zaparkovat se dá za 4,50eur na celej den přímo u vody. A co Vám budu povídat, bejt ta voda slaná, tak mě odtamtud už nikdo nedostane. :))

Takže to bylo páteční odpoledne. Než jsme odjeli, tak jsem mrknul na appku park4night a hledal jsem místa na přespání poblíž Gosausee. Protože jsme si tam v sobotu chtěli dát ferattu. Překvapilo mě, že se vlastně dá parkovat pár metrů na oficiálním parkovišti. Sice to tam není zrovna fotogenický, ale jsou tam hajzlíky, je to zadarmo a k lanovce to je tak 100m. A u jezera jste za 200m. Hele co víc si přát? My jsme tam dorazili kolem 17h. Tak jsme si to tam byli ještě projít. Došli jsme až k hořejšímu jezírku a celý Gosausee jsme vlastně obešli. A pak už jsme toho měli plný kecky. Takže rychle udělat něco k jídlu, zvednout střechu a hurá na kutě.

V sobotu jsme v klídku vstali, nasnídali se, připravili si cajky na lezení a v 9h jsme byli na lanovce, která nás oba za cca 23eur vyvezla jakoby pod ferattu. Já kdysi viděl pár fotek takovýho toho žebříku mezi skálama a prostě jsem si to chtěl dát. Tak jsme si s paní pořídili věci na feratty a jeli jsme to vyzkoušet rovnou sem. Toliko asi k našim zkušenostem s lezením. Více info o tehlé ferattě najdete zde. Já asi nejsem zrovna způsobilej k tomu, abych to nějak hodnotil. Ale můžu k tomu říct, že mě to fakt bavilo, bylo ale i docela fyzicky náročný a jestli se bojíte vejšek, tak na to radši zapomeňte. A paradoxně teda mi dal pak víc zabrat sestup dolů. Ten mi přišel teda nekonečnej.

K autu jsme se vrátili kolem 17h, takže nám to zabralo víceméně celej den. Rychle jsme se smočili v Gosausee, sbalili auto a vyrazili jsme směr Třístoličník. Což je místo na Šumavě, kde jsou hranice s Českem, Rakouskem a Německem. My tam přijeli z německý strany. Dá se totiž vyjet až nahoru a v klidu tam zapíchnout auto a přespat. Doporučuju si tam jít zafotit noční fotky a ráno si pak dát východ. Je to paráda.

No a to už je neděle. Cestou domů si pak můžete dát ještě něco na Šumavě. A pokud jste jeli třeba z Prahy, tak až dojedete dom, budete mít na tachometru cca 1000km. Což si myslím, že je celkem v pohodě a pokud si takovejhle vejlet rozpočítáte mezi dva lidi. Je to celkem snesitelný. A za ty zážitky a výhledy to rozhodně stojí!

Závěrem chci jen apelovat na vás. Pokud vás takovej „kočovnej“ život baví a rádi spíte v autě. Dodržujte nějaký základní pravidla – nedělat bordel, nedělat hluk, uklízet po sobě, parkovat jako člověk a odjíždět z místa tak, aby nebylo poznat, že jste tam byli. Taky bych zvážil to, jakým způsobem chcete pak toto místo označovat na sociálních sítích atd. Osobně si nemyslím, že by na základě tohohle článku tam vyrazily desítky čechů. Zas takovej influencer nejsem. :D Ale pevně věřím, že to vnímáte podobně jako já a že si těch míst budete vážit. Na druhou stranu mi je prostě líto se o ně s vámi nepodělit. :)

A ještě jestli můžu jednu věc. Když už jste tady u mě na webu, mrkněte ke mně do eshopu. Najdete tam třeba videokurz na úpravu fotek v Lightroomu, balíček presetů a nebo třeba taky kurz na základy focení. Pevně věřím, že když si něco koupíte, tak vy budete spokojení a mě tím podpoříte v tom, co dělám. Takže win-win :)) Tak a to je opravdu vše. Díky za návštěvu a pokud se Vám takovejhle typ článku bude líbit, možná jich časem přidám víc.

4 comments

  1. Super článek. Trochu jsem tušil, že vyrazíš právě na tohle místo. Už jsem o něm četl u tebe na Patreonu. Těšil jsem se, že se dozvím zase něco nového. Letos se tam taky chystám s polovičkou. Díky moc!

  2. Pěkný článek, krásné fotky. Díky moc za super tip na prodloužený víkend a za prozrazení tvého místa na spaní :-).

    JJD.

  3. Ahoj Kubo, super článek fotky jako vždy v topu a tedy díky za tip na trip…ferrata intersport je výzva…na morál takže gratuluju.
    Líbí se mi Tvůj přístup ohledně kempování, slušnosti a sdílení některých míst. Takže win-win ,)

    měj se

  4. Ahoj, zrovna tu kempime s muzem a tesime se na noc, az bude nebe plne hvezd. Na Tvoje stranky jsme narazili nahodou, kdyz jsme hledali, zda se tu da prespat. Diky za super clanek a hodne stesti!

Join the discussion

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..