Toulání kolem komína

Toulání kolem komína

Poslední dva víkendy jsem byl v Děčíně, tedy v mém rodném městě. A trochu jsem si tam zavýletil, tak říkajíc kolem komína. Mrknul jsem na německou stranu Českosaského Švýcarka, vyšláp jsem si to k Mariině vyhlídce a prošel si Tiské stěny. Tak jestli vás zajímá, jak to tam vypadá, tak čtěte dále.

Začnu tím Saským Švýcarskem. Tenhle výlet, respektive trasu, mi ukázal Víťa z Northen Hikes. Což je taková firma na zážitky právě z Českosaského Švýcarska. Pořádají sem výlet z Prahy pro cizince a ukazují jim taky něco jinýho, než je Karlův most atd. No a je vidět, že to tu maj prostě dobře nachozený, protože trasa, kterou mi ukázali, je prostě super. A musel jsem na ní vzít i Marťu. Auto jsme nechali na cestě s názvem Kirnitzschtalstrase a vydali se směr Nasser Grund a pak na vyhlídku Hantzschelstiege. Na kterou se dá dostat přes takovou feratku. Odsud se to dá pak poslat směrem na Carolafelsen vyhlídku. Celej tenhle okruh má cca 10km a je dobrý si na to dát aspon 3hodinky. :) Rozhodně tu toho je bambilion a podle mě se to nedá stihnout ani za týden :)

Další výlet jsem si dal sám, protože jsem jel do Děčína dřív než Freecoolina. Namířeno jsem měl do Jetřichovic na Mariinu vyhlídku. Ale nějak jsem to nevychytal s načasováním, protože byl svátek a lidí tam bylo skoro jak na Václaváku. Ale já stejně spíš chtěl vyfotit tu Mariinu vyhlídku z protějšího kopce a tak jsem to nasměroval na Vilémininu vyhlídku. Cesta tam vede lesem a už ten sám o sobě je super. Za cca hodinku se dostanete nahoru a odměnou vám za to je krásný pohled na Mariinu vyhlídku, Růžový vrch a okolí. Navíc kolem té stěny jsou naprosto skvělý skály, po kterejch se dá poměrně dobře lézt. Já si na kopec vzal takovou alternativní večeři od r3ptile.cz, což jsou „másla“ z oříšků. Dřepnul jsem si na jednu ze skal a užíval totální klid a u toho si pochutnával na véče. Na tu Vilémininu stěnu naštěstí nedošlo tolik lidí, takže jsem jen mohl sledovat, jak se ty davy střídají na Mariině vyhlídce a nemusel s nikym mačkat a bojovat o výhled. 

Tak a poslední výlet z tohohle toulání kolem komína byl na Tiské stěny. Vyrazili jsme tam poměrně pozdě a neměli jsme moc času. Takže jsme volili různý zkratky a díky tomu jsme našli i super místa. V lese jsem chytil super světlo a udělal jsem pár fotek Marťi. Ale nejdýl jsme nakonec skončili klasicky na skalách přímo nad Tisou. Kde jsme byli až do tmy. Příště zkusíme asi vedlejší kopec, kde to není tak „okoukaný“ :) Ale i tak tohle místo určitě doporučuju. To skalní město je prostě boží.

Tak já když teď koukám na ty fotky, tak na příštím focení budu muset doma nechat Batise 2,8/18, protože na něj fotím nějak moc často. Ideálně bych ho asi potřeboval zamknout do skříně a nechat ho tam chvíli ležet. Tak či tak, na tuto neděli plánuju fotovýlet na Šumavu, spojený s takovým neoficiálním #instameetem. Více informací se dozvíte na FB události, kterou jsem vytvořil a kde vymejšlíme, kam jít fotit atd. Budu rád, když přihodíte nějaký nápady. A hned druhý #instameet udělám určitě na jedné z těhle lokalit. ;) Teda když to dopadne dobře samozřejmě.