DestinaCZe 2019

DestinaCZe 2019

Nechce se mi věřit, že už je to rok, co jsme pomáhali se soutěží DestinaCZe 2018. Byla to velká výzva a když mi letos přišla poptávka, jestli do toho nejdeme znovu, s radostí jsem kývnul. S Marťou už jsme věděli, co očekávat a chtěli jsme si to letos co nejvíc užít.

A o co, že jde? Kancelář CzechTourism už několik let po sobě uspořádává tuto soutěž, do které se hlásí různé destinace z ČR a čtenáři, respektive VY, vybíráte ty nejlepší a Vám nejvíce sympatické. A my jsme tu od toho, abychom ty destinačky objeli a přivezli odtamtud fotky, videa a nějaké povídání. Stejně jako vloni, i letos jsou tři hlavní kategorie: Česko jede, Kudy z nudy, Trendy a novinky. A v těchto kategoriích jsou tři finalisté. Vy můžete hlasovat pro své favority a hlasováním se zároveň zapojujete o věcné ceny, které do této soutěže poskytly právě tyto destinace. Celá soutěž probíhá na stránkách destinaCZe2019.cz. No a to by asi stačilo k úvodu, pojďme se podívat na jednotlivé destinace.

Česko jede

Singletrail Moravský kras

O tomto singletrailu jsem už slyšel několikrát, ale bohužel jsem neměl možnost se sem jet podívat. A tak jsem se těšil, až si jejich traily projedu na vlastní kůži. Navíc jsme měli možnost dorazit o den dříve a přespat v krásném penzionu Kůlna. Traily celkem mají do 30km a jsou celkem nenáročné na stoupání. O to víc si je užijete, jelikož není problém si je dát vícekrát za den. A pokud Vás traily omrzí, můžete vyrazit na průzkum po okolí. Moravský kras toho nabízí spoustu a nás opravdu mrzelo, že jsme neměli více času na pořádnej průzkum. Rozhodně se sem musíme vrátit :)

Resort Olešná u Frýdku Místku

Resort Olešná u Frýdku-Místku je resort kolem přehrady Olešná. Kolem této přehrady vede krásná cyklostezka, cca 4.5km dlouhá s nepřeberným množstvím různých aktivit. Nám bohužel nevyšlo uplně počasí, ale dovedu si moc dobře představit, jak tato destinace musí být v létě super. Nejvíc se mi líbilo, že můžete kempovat autem pár metrů od vody. Můžete si skočit do aquaparku, do přehrady, projet se na kole, koloběžce, šlapacím autem, zahrát si minigolf, zacvičit si ve venkovní posilovně … no Prostě je toho fakt hodně a docela lidem z Moravy tenhle resort fakt závidím :)

Trail Park Klínovec

Těm, co mě trochu znají, je asi jasný, že jsem se na tuhle lokalitu fakt těšil. Krušné hory mám strašně rád a na Klínovci jsem se toho na kole najezdil opravdu hodně. O to víc mě potěšilo, jak se za poslední roky s traily pohnulo. Přibyly tzv. flow traily, které sjede v podstatě každý a sjezdová trať doznala taky dost úprav. Navíc na Trail Park můžeme být opravdu pyšní. jelikož délkou trailů patří mezi ty nejdelší v Evropě! Pro milovníky cyklistiky a krásné přírody je tohle skvělá destinace.


Trendy a novinky

Safari pivovar

Safari park Dvůr Králové asi není potřeba představovat. Co je ale potřeba představit je Safari pivovar. Který vlastně není jen o pivu, které tam dělají výborné a navíc z afrického chmele. Ale také o tom, že si s rodinkou můžete udělat parádní den a nebo rovnou dovolenou. Jelikož k pivovaru patří i krásné stylové ubytování v africkém stylu popřípadě můžete vzít karavan a z kempu koukat na žirafy. Mám velkou radost, že máme v ČR něco takového. Jo a pokud někdy budete řešit, kde si udělat firemní teambuilding, tak tohle rozhodně doporučuju. A jsou tam na to připravený :)

Muzeum umění a designu Benešov

Nově zrekonstruované muzeum v Benešově přináší svěží vánek mezi muzea. Přiznám se, že jsem si říkal, co tam vlastně budem fotit a točit. Ale hned po vstupu jsem rychlě změnil názor. Muzeum je velmi moderně pojaté a celková atmosféra je velmi fajn. Krom dobrého kafe a si pro Vás v muzeu připravují různé akce a snaží se přilákat i mladé lidi a hlavně mladé tvůrce. Jestli pojedete někdy kolem, hodťe tam na chvíli očkem ;)

Hvězdárna a Planetárium Brno

Tak na tohle jsem byl fakt zvědavej. A hned potom, co jsme vstoupili do planetária mi spadla brada až na zem, koukal jsem na obrovskou projekci ve 4K rozlišení a snažil se pochopit, jak to v tom vesmíru vlastně je. A konečně jsem pochopil i nějaký věci, který mi nebyly tak uplně jasný a dost mi to pomohlo pro noční focení. Už se těším, až to v létě aplikuju :) Jinak je tu toho strašně moc, ať už venku, tak uvnitř. A nejde to všechno vyjmenovat, radši mrkněte na video ;)


Kudy z nudy

EKOpark Liberec

Byl jsem zvědavý, co vlastně ten EKOpark je. A moc mile mě to překvapilo. Firma Sungarden zrevitalizovala bývalou skládku, kam byste asi jen tak nevkročili, na parádní park pro děti. Nyní zde probíhají různé vzdělávací workshopy pro děti ze školek a škol a samozřejmě i pro rodiny. Děti si tu můžou vyzkoušet práci se dřevem, hlínou atd. a u toho poznat formou hry důležité informace týkající se přírody. Rozhodně je to lepší, než kdyby seděly na sídlišti s telefonem v ruce. Za tohle má u mě Ekopark fakt palec nahoru.

Statek Bernard

Statek Bernard se nachází kousek od Lokte, tedy v Karlovarském kraji. A je to opravdu pořádnej statek. :) Na nádvoří je krásný parčík s vodou symbolizující tok řeky Ohře. Ke statku samozřejmě patří také zahrádka se zvířaty jako jsou kozy, ovce, králící, prasata a slepice. A skvělé na tom je, že můžete jít mezi ně. My jsme se u nich zasekli fakt dlouho. Krom toho zde probíhají ale různé rukodělné workshopy, najdete tu parádní restauraci a můžete vyrazit i na exkurzi do muzea. Krom toho se připravuje i místnost s virtuální realitou na téma život včely. Prostě skvělé místo na strávení nejednoho odpoledne at‘ už jste jen pár či celá rodina.

Zámek Žďár nad Sázavou

Nečekal jsem, že zámek a jeho nádvoří bude tak velký. Skoro jsme to všechno nestihli ani pořádně prošmejdit za jeden den. Přitom třeba v moderním muzeu, které je součástí zámku, se dá strávit min. dvě hodiny. A rozhodně se tam člověk nebude nudit. Pak si skočíte na dobrou kávu a můžete pokračovat dál v prozkoumávání nádherných prostor. Pro děti to musí být obrovský zážitek. A samozřejmě i pro dospěláky! :)


Tak to jsou naši finalisté. Já už to nebudu dále natahovat. Doufám, že se Vám fotky a videa líbily a nezapomeňte prosím hlasovat na www.destinaCZe2019.cz. Zabere Vám to chvíli, můžete něco vyhrát a hlavně těm destinacím uděláte radost. A opravdu si to zaslouží. Děkuji za pozornost a držím palce v soutěži!