DJI Osmo Pocket

DJI Osmo Pocket

Tak jak to teda? Je tahle malá kamerka dobrá? A je lepší než konkurence? A jak se mi na ní natáčelo? A co ovládání, kvalita výstupu, baterka … No mrknem na to.

Když DJI Osmo Pocket vyšlo, bylo mi jasný, že to potřebuju otestovat. Když jsem ho viděl na fotkách a ve videích, tak mi přišlo geniálně malý a nechtěl jsem tomu věřit. Jak tak malá věc zvládne 4K a 60fps? Navíc se stabilizací … No netrvalo dlouho a uprosil jsem kluky z megapixel.cz aby mi kamerku půjčili na můj Povánoční vejlet.

Svoje pocity, dojmy a ukázku toho, co ta kamera zvládne, jsem shrnul ve videu. Zas jsem se rozkecal víc, než jsem chtěl. A to jsem toho hodně vystříhal. Tak snad vás neuspim v první minutě :) Takže na video mrkněte níže a pod videm pak prosím pokračujte v čtení. Páč jsem samozřejmě na pár věcí zapomněl a ty vypíšu sem. :)

A teď na co jsem zapomněl. Panorámata. DJI Osmo umí dva druhy panorámat. Složí vám fotky 3×3, tedy tři řady po třech fotkách a pak panorama 180° ze 4 fotek na ležato. Překvapivě to lepí poměrně obstojně a fotky z toho lezou zajímavý. Zde máte odkaz na pár surových, neupravených fotek.

originál příslušenství ještě bohužel není, tak jsem si musel trochu pomoct

Timelapse. Ze začátku jsem hudroval, že to dělá timelapse jen na výsledné 3 vteřiny a nemohl jsem najít, kde to nastavit. Nakonec jsem to objevil. Když nastavíte režim timelapse, tak vlevo dole máte v modrym rámečku 3s, tak na to když klepnete, tak můžete nastavit intervaly a doby snímání. Tak to jen takovej tip :)

Ovládání. Tím, jak je Osmo malé, tak není uplně snadné ho ovládát. Tedy pokud nepřipojíte telefon. Což mi ale přijde trochu kontraproduktivní. Takže pár tipů. Když dvakrát poklepete na pravé tlačítko, vycentrujete si gimbal. Když poklepete třikrát, obrátíte kameru do selfie modu. Pokud natáčíte do FHD nebo 4K/30fps, tak Osmo umí live tracking. Označíte si na displeji, co má sledovat a dokud to vidí, tak to sleduje. Klepnutím na pravý tlačítko to vyresetujete.

pokud ale máte držák na telefon se závitem na stavit, doporučuju hodit telefon do toho držáku a k tomu připojit Osmo. Bohužel mě to napadlo až po vrácení Osma … :D

Další takovej menší hack je, že když tam máte ten konektor na telefon, tak když ho otočíte tak, aby nečouhal ven a zapojíte dole kabel do USB-C a tím kabelem připojíte telefon, takže to funguje stejně, jako když připojíte telefon přes ten konektor uprostřed. Příjde mi to možná jako praktičtější varianta. Protože s tím připnutym telefonem na boku mě to celkem rozčilovalo.

Baterka. Tak ta mě moc mile překvapile. V podstatě jsem Osmo nemusel nabíjet. Za celou dobu, co ho mám (14dní) jsem ho nabíjel asi dvakrát. Pravda, zas tolik jsem ho nepoužíval. Ale třeba teď mi vydrželo celej víkend, i v tom mrazu. Takže za to palec nahoru.

A to je asi vše. DJI OSMO Pocket je něco, co tu chybělo a rozhodně je to důstojnej konkurent Gopru. A jako kapesní kamerka s dobrou kamerou a funkcemi, to rozhodně stačí. Kdybych nebyl moc náročnej, tak si dovedu představit s tím dát celou dovolenou. Teda krom potápění … :))

Více info o DJI Osmo Pocket zde

Jo a mrkněte na Ondrovo video o Osmu, asi tam sdělil i víc informací, než já :D