Kalendář 2019

Kalendář 2019

Už dlouho jsem si hrál s myšlenkou udělat svůj vlastní kalendář. Akorát jsem se stále nemohl odhodlat k tomu, vybrat 12, respektive 13 fotek, které bych do kalendáře chtěl dát. Je mi totiž vždycky líto těch fotek, které se do tisku nedostanou.

Nicméně je zas velká škoda, nemít některé fotky vytištěné, protože na papíru ta fotka přeci jen získává konečně tu správnou hodnotu. A teprve po vytištění se pozná, jestli je skutečně dobrá a jestli dokáže zaujmout. Proto jsem se nakonec rozhodl vyprodukovat kalendář na rok 2019. Spojil jsem se proto s člověkem, který s vydáváním kalendářů má již bohaté zkušenosti a poprosil ho pomoc. Tím člověk nemohl být nikdo jiný než Jan Svoboda. S Honzou jsme se domluvili, že mi pomůže s distribucí, e-shopem atd a já měl za úkol dát dokupy fotky. A ty vám níže chci ukázat. Jestli je tu někdo, kdo si fotky chce nechat jako překvapení, měl by zavřít tuhle stránku a dál nepokračovat. Vy ostatní skrolujte níže :)

Leden – Jelen Standa

Jedna z mých nejoblíbenější zimních fotek z Kvildy na Šumavě, konkrétně z Jeleního výběhu. Tohle je dokonce jelen Standa, o kterém se chvíli psalo na netu. Protože už byl tak zvyklej na lidi, že se jich moc nebál. Což jsem poznal i já sám, jelikož mi takhle parádně zapozoval na fotku. 

Únor – Vysoké Tatry

Co se týče výběru zimních fotek, tak to byl pro mě celkem oříšek. Nakonec jsem na únor vybral právě tuhle, protože se mi líbí, jak je vidět, že je sníh v nížinách již pryč a zůstává jen vršcích kopců. Tahle fotka ve mě osobně navíc vyvolává cestovatelskou náladu a vždy když na ní koukám, mám chuť vyrazit někam do hor.

Březen – Rýžovna |Krušné hory

Ranní mrazíky, mlha … co jiného by se hodilo k březnu. Na téhle fotografii mám asi nejradši malou pavučinu táhnoucí se od kmene stromu vpravo. Jestli budete mít kalendáře v ruce, zkuste se na ní mrknout :)

Duben – Mariina Vyhlídka | Jetřichovice

Jedna z mých nejoblíbenější fotek z nejoblíbenějšího místa v Českém švýcarsku. Na Viléminině stěně jsem byl už několikrát, ale tyhle podmínky jsem tam bohužel zažil jen jednou a strašně rád na to vzpomínám. A táhne mě to tam stále znovu a znovu, protože to chci zažít ještě jednou.

Květen – Kl. Winterberg

Už lehce letní fotka, která vznikla v květnu 2018, když jsem byl pozvaný na pět dnů do Saského Švýcarska, abych si to tam pořádně prochodil a nafotil pár fotek. Tohle je z východu na Kl. Winterbergu. Na tenhle kopec vede cca 456 schodů, které jsou ráno fakt nepříjemné a nedoporučuju snídat před vystoupáním :D

Červen – Zelenci | Slovinsko

Tato fotografie vznikla vloni v létě na našem tripu na Slovinsko. Byly to 4 dny cestování v okolí Triglavu a bylo to strašně super a na Zelenci jsme vlastně končili. Ta voda tam je prostě nepopsatelně modrá :)

Červenec – Tre Cime | Itálie

Letos jsme konečně navštívili také Tre Cime v Dolomitech. Kdybyste viděli, jak to tam ráno vypadalo před východem sluníčka, tak mi neuvěříte, že je tahle fotka ze stejného dne. Protože to vypadalo spíš na konec světa než na krásný východ. Nakonec se ale počasí změnilo o 180° a sluníčko krásně posvítilo. Tahle fotka je focená na 30vteřinou expozici pomocí ND filtru, proto jsou ty mraky jakoby v pohybu. Celé fotce to dodává dynamiku, která mě tam fakt baví.

Srpen – Chalupská Slať

Vloni v létě se mi povedlo vyfotit tenhle neopakovatelnej východ sluníčka na Chalupské slati. Byly to asi ty nejlepší podmínky na focení, které jsem tam zažil a k téhle fotce se strašně rád vracím. Proto jsem jí chtěl mít i v kalendáři.

Září – Boží Dar

Boží Dar v Krušných horách mám strašně rád. Na tuhle vesničku mám spoustu vzpomínek ještě z dob, kdy jsem závodil ve sjezdu a jezdíval jsem na Klínovec trénovat a závodit. Boží Dar a jeho okolí je ale zároveň neskutečně fotogenické a za každého počasí je tam co fotit.

Říjen – Carolafelsen | Saské Švýcarsko

Tahle fotka vznikla při třetím instameetu, který jsme s přítelkyní letos dělali. Bohužel jsem se ještě nedostal k tomu, abych z tohohle výletu dodělal všechny fotky. Nicméně tahle mě bavila natolik, že jsem jí zkusil dát i do kalendáře. Protože si zaslouží být na větším formátu. Pokud se pozorně podíváte na větve té břízy, tak si všimnete, že jsou v pohybu. Tuhle fotku jsem totiž opět fotil za pomocí ND filtru na dlouho expozici. Trochu mi ta bříza připomíná vrbu mlátičku z Harryho Pottera, co říkáte? :)

Listopad – Kvernufoss

Listopad už bývá takový chladnější, pochmůrný a tahle fotka se mi sem prostě hodila. Navíc jsem chtěl mít v kalendáři alespoň jednu fotku z Islandu, který jsem letos poprvé navštívil.

Prosinec – Třístoličník

Děkuji, odcházím. :) Tahle fotka prostě byla vyfocená pro to, aby byla závěrečnou fotkou v kalendáři. Jestli jsem o nějaké fotce věděl hned od začátku, že bude v kalendáři, tak to byla tahle. Mám ji strašně rád a na tom matnym papíru mě fakt baví.

Tak to bylo k fotkám. Jelikož se blíží Vánoce a vlastně i konec roku, tak bych rád připomněl, že je možné kalendáře stále objednávat. A pokud chcete, aby Vám dorazily do Vánoc, je potřeba udělat objednávku nejpozději do 16. prosince, aby se v pondělí stihly hodit na poštu (ideálně na dobírku, aby se nečekalo na připsání platby, tím se odeslání mohlo zdržet).

Budu strašně rád, když si moje fotky pověsíte na zeď a budou vás doprovázet celý rok 2019. A moc děkuju všem, co si kalendář již objednali. Je to pro mě neskutečná pocta a mám obrovskou radost, že tyhle fotky nezapadly pouze kdesi v historii internetu, ale že se dostaly na papír a mohli někomu udělat radost v reálném světě.

Děkuju!!!

Kalendáře objednávejte zde