Pár tipů – Prezentace

Pár tipů – Prezentace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minulý týden jsem psal o kritice, bez které by to nešlo. Naťukl jsem taky prezentování své tvorby na internetu. Naťukl jsem ale jen veřejné fotogalerie. Ale jaké jsou další možnosti?

Trochu si přihřeju polévku a naťuknu prezentaci na vlastních webech. Fotografové, kteří to myslí s focením vážně a do budoucna by si třeba chtěli i něco přivydělat, budou dříve či později řešit vlastní web. Proč? No když někomu dáte vizitku, tak si bude vědět, jak se jmenujete, ale přeci mu nebudete posílat své portfolio na mail :) A co myslíte, co bude vypadat líp, když na vizitce bude www.fotografvomacka.cz nebo rajce.idnes.cz/fotografvomacka?

Snímek obrazovky 2013-11-17 v 22.02.18

Vlastní doména je asi lepší ne? Nemluvě o tom, že si pak můžete založit i vlastní mail, třeba: info@fotografvomacka.cz, což opět vypadá líp než: fotografvomacka86@seznam.cz. Teď si asi říkáte, no jo, já ale ještě nemám fotky, které bych mohl prezentovat. Ale tomu nevěřím. Opět se vrátím k předešlému článku. Vyberte fotky z nějakých public galerií, které měly u ostatních úspěch a použijte je do svého portfolia. Nebo se ponaučte z toho, co vám tam radí a fotky přefoťte.

Nikdo neříká, že na svých stránkách musíte mít miliontřistapedástosm fotek. A když vyberete opravdu jen ty nej, tak tím nic nezkazíte, smazat je můžete vždycky. Nechci dávat konkrétní příklady, ale zkuste si vygooglovat třeba „svatební fotograf“ nebo tak něco. Myslím, že i jako laici narazíte na fotografy, kteří ten foťák drží pravděpodobně hůř jak, dámy prominou, prase joystick : ))

No ale zpět k webu, není nic horšího, než se začínat propagovat pod nějakým jménem, vydat na to nějaké úsilí a pak zjistit, že vaše jméno už někdo používá a doména není volná. Doména na rok stojí cca 150,– a webhosting cca 300,–, základní web si můžete nechat udělat cca od trojky (třeba ode mě, pozn. autora) nebo si ho zkusit udělat sami. Jen doporučuju myslet na to, že by váš web měl být co nejvíc propojený se sociálními sítěmi, dost vám to pomůže ku sledovanosti v budoucnu : )

A teď tu mám prosbu já. Jestli tento článek čte nějaký zkušenější programátor stránek a měl chuť se se mnou podílet na jednom foto-webo-projektu, ať se mi prosím ozve. Mám v hlavě jeden nápad, ale nemám kapacitu na to, to rozběhnout sám, hlavně časově. Takže to bude pro dnešek asi vše. Jen to opět shrnu. Pořádně si promyslete svojí prezentaci na internetu. Možností je spoustu …

Předchozí články:

Série “Pár tipů”

Série LightRoom

Join the discussion

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..